Hypotéka

Jak na hypotéku

1. KROK = „Co si mohu dovolit“

Jistě si uvědomujete, že hypotéka je dlouhodobý závazek, proto je vhodné si dopředu zjistit na jakou výši dosáhnete. Zjišťuje se tzv. Bonita klienta, a to na základě příjmů a výdajů domácnosti.

Víte, že není nutné obíhat jednotlivé banky ?

Když si sjednáte schůzku s naším hypotečním specialistou, který má k dispozici kalkulátory bank, tak na jednom místě zjistíte, kolik vám která banka půjčí.

2. KROK = „Vím co chci a řeším nejlevnější hypotéku“

Aby se skutečně jednalo o nejlevnější hypotéku, bude pro vás důležitá další schůzka s naším hypotečním specialistou. Ono totiž nejlevnější vždy neznamená jen nejnižší úroková sazba, ale jsou to také služby s ní spojené, skryté poplatky, způsoby čerpání, apod.

To vše s vámi probere náš hypoteční specialista. Spočítá všechny náklady spojené s hypotékou, nabídne možné slevy, výhody a následně společně vyberete nejefektivnější způsob financování. Pokud budete spokojeni, pak práce na získání vybrané hypotéky může začít.

Víte, která z bank vám nabídne nejkomfortnější způsob financování ?

My to víme, naši hypoteční specialisté mají přehled o všech akčních nabídkách, ale hlavně znají kompletní metodiku bank, proto vám dokáží poradit s výběrem.

3. KROK = „Co bude dál“
Nyní je čas na vyplnění a podpis žádosti s vaším hypotečním specialistou. Následně přichází na řadu seznam potřebné dokumentace, ta se může v rámci bankovních domů a typů hypoték výrazně lišit. Rozhodně nezapomeňte na žádný z dokumentů, zbytečně by se schvalování hypotéky prodloužilo.

Víte, že práce hypotečního specialisty je vám tento proces ulehčit ?

S naším hypotečním specialistou se zbavíte zbytečného papírování, pomůže s kompletací vaší složky, zajistí požadované pojištění, vyplní žádost o hypotéku, kterou sám do banky dopraví. Spolupracuje s bankou v rámci schvalovacího procesu a řeší s vámi případné další požadavky banky tak, aby byla hypotéka schválena v nejkratším možném intervalu.

4. KROK = „Schváleno a co teď“
Nyní přichází na řadu Hypoteční smlouva a další smluvní dokumentace, tu si před podpisem důkladně prostudujte. Pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat, nyní je ještě možné dokumentaci upravit. Po podpisu jsou již veškeré změny ve smluvní dokumentaci zpoplatněny a ceníky bank bývají nemilosrdné.

Víte, že se musíme umět ve smluvní dokumentaci výborně orientovat ?

Pro naše hypoteční specialisty je orientace ve smluvní dokumentaci „hračkou“. Vše s vámi prostudují, vysvětlí nesrozumitelné a odpoví na vaše otázky. Pokud je ve smluvní dokumentaci nějaká chyba, určitě jí nalezne a zajistí opravu.

5.KROK = „Podepsáno a co dál“

Podpisem hypoteční smlouvy a smluvní dokumentace celý proces neskončil. Nyní je třeba splnit podmínky čerpání a teprve pak dojde k převedení požadované částky. Po výplatě peněz přichází dohodnutý termín, kdy začínáte hypotéku splácet.

Ani tady ještě naše práce nekončí, hypoteční smlouva ještě obsahuje následné podmínky, kdy bude nutné bance doručit požadované dokumenty. Jedná se třeba o Výpis z katastru nemovitostí se zapsaným novým vlastníkem nemovitosti, kolaudační rozhodnutí, pokud se jedná o výstavbu, atd.

Víte, že vám budeme i nadále k dispozici ?

Naši hypoteční specialisté jsou si vědomi, že jejich práce podpisem hypoteční smlouvy nekončí. Stále vám budou k dispozici a poradí, kdykoliv to bude potřeba. Věřte, že jejich práci skutečně oceníte a budete rádi, že jste se vložili do jejich rukou.


Máte zájem o naše služby?

VolejteVolejte V+V Finance